ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11108078
*
nr 1110 8078
Spegel
1960-tal, diameter: 68
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:58:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 11:41:41
1
300 kr
17/5 22:55:43
2
450 kr
18/5 19:58:24
3
450 kr
18/5 19:58:24
2
450 kr (Budbetjänt)
18/5 20:01:53
4
500 kr
18/5 22:46:29
5
900 kr
18/5 22:56:55
6
800 kr
18/5 22:56:55
5
900 kr (Budbetjänt)
18/5 22:57:13
6
1.100 kr
22/5 10:46:58
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 8078
Spegel
1960-tal, diameter: 68
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 11:41:41 | 1 | 300 kr |
17/5 22:55:43 | 2 | 450 kr |
18/5 19:58:24 | 3 | 450 kr |
18/5 19:58:24 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/5 20:01:53 | 4 | 500 kr |
18/5 22:46:29 | 5 | 900 kr |
18/5 22:56:55 | 6 | 800 kr |
18/5 22:56:55 | 5 | 900 kr (Budbetjänt) |
18/5 22:57:13 | 6 | 1.100 kr |
22/5 10:46:58 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55